Psychobilly.cz

         Po delší odmlce Vám přináším rozhovor s Atim EDGE, frontmanem maďarské tříčlenné partičky – The Silver Shine. Tato kapela pochází z Budapeště a momentálně působí ve složení:

Ati EGE: kytara/zpěv

Krista Kat: kotabas/zpěv

Furo: bicí

 

1.  The Silver Shine je na scéně už nějakou řádku let, můžeš nám něco povědět o začátcích? Kde se vzal ten nápad,  atd. ?

Začali jsme jako kapela v roce 2004. Momentálně jsem jediný původní člen z celé sestavy.  Předtím jsme hráli v hardcore punkových kapelách, ale také jsme měli hodně rádi psychobilly a punkabilly bandy, tak jsme se rozhodli založit skupinu s těmito vlivy. Začátek byl pěkně těžký a nic nešlo jen tak. Zabralo to půl roku než jsme vůbec sehnali peníze pro basáka, aby mohl pořídit kontrabas… do té doby hrál na mou baskytaru, kterou jsem používal ve svých prvních kapelách kolem roku 1995 nebo tak nějak. Potom jsem si koupil elektrickou kytaru, jelikož tehdá jsem hrál na bicí. Opravdu jsme chtěli něco takového založit, tak jsme se snažili co nejlépe to šlo.

2. Vydáváte (nebo jste už vydali?) nové album. Na co se můžeme těšit?

Koncem lo?ského léta jsme znova nahráli 10 skladeb  a album vyšlo ke konci roku, u příležitosti našeho turné s Reverend Horton Heat. Není to nic mimořádného… občas jsme změnili tempo ale nic dramatického. Je jeden song který normálně zpívám, ale na novém albu jej zpíva Krista. Také jsme předělali jednu z našich písní “Angels To Some” (na youtube máme video na starou verzi) a mezi dalšími je jedna zábavná s názvem Timmy (postavička ze seriálu South Park), je to nová verze písně s názvem Screeeaam!!!

3.  Kde vůbec chodíte na nápady ke svým skladbám?

Ze začátku jsem vždycky chtěl psát něco krvavého, něco strašidelného, inspirovaného horrory. Naše první album obsahuje takové songy, ale poslední dobou cítím,  že je důležitější dát hlas jednoduchým lidským pocitům a nechat všechny zombies, monstra a hrůzy za hlavou. Nové songy jsou daleko spíše o světě, který nás obklopuje. Momentálně jsme více na vlně punkabilly/ punk rock and rollu.

4. Všiml jsem si, že je v Maďarsku silná rockabilly scéna… ale co psychobilly? Můžeš nám říct víc o místní scéně?

Jo, naše rockabilly scéna je velmi silná a máme několik velmi dobrých kapel… ale co se týče psychobilly, tak to u nás není zrovna veliké. Jen 1-2 kapely a poskromnu lidí co chodí na psychobilly koncerty. Naši hlavní psychobilly hrdinové jsou kapela Gorilla, pak tu jsou daleko menší kapely jako třeba Yellow Spots, Voodoo Allen, The Hellfreaks, Horibillies, The Ködmöns a v neposlední řadě mám také psychobilly/garage rockabilly projekt – Ati EDGE and the Shadowbirds. Myslím, že ohledně našich kapel je to vše.

5. No, zima je již za námi, a letní festivaly chystají line-upy.  Chystáte se na nějaké letní turné?

Máme pár koncertů zabookovaných na květen, červen a září. V květnu budeme hrát v Rusku v St. Petersburgu, a pár akcí tady v Maďarsku. Ale v dubnu jedeme na turné s mým bokovým projektem Ati EDGE and the Shadowbirds. Chystáme se do Španělska, Francie, Slovinska, Chorvatska, atd. Několik nabídek na festivaly máme už teď a doufáme, že během následujících měsíců jich ještě přibyde. Uvidíme…

6. Pokud to není přísně tajná informace, můžeš nám prozradit nějaké plány do budoucna?

Naše zbrusu nové video pro skladbu Dreams bude za pár dní či týdnů hotové. Máme větší plány pro turné v září a říjnu, ale je opravdu přísně tajné, kde ono turné bude probíhat! :D  Možná během léta nahrajeme nějaké nové písně ale jinak nic zásadního momentálně neplánujem.

7. Nepochybně máš spoustu zábavných historek z turné, nechceš se o nějaké pro pobavení podělit?

Jasně, máme z turné spoustu zábavných příběhů. Nejnovější se udal začátkem tohoto roku ve Štrasburku. Po koncertě jsme šli do hotelu a dalšího rána, co jsme se vzbudili, k nám přišel náš řidič na snídani. Jenomže kuchy? a dveře od pokoje byly od sebe asi tři metry. Náš řidič, říkáme mu Punker, si to napochodoval do kuchyně a rozhodl se, že bude ještě spát….. trvalo mu asi 5 dalších minut než došel zpátky k nám, se slovy “kde je ksakru náš pokoj?”, hehehehehe. Takové příhody se stávají na každém turné.

8. No, to by mělo být vše, chtěl bys ještě něco vzkázat lidem od nás?

Milujeme Českou Republiku, milujeme Prahu, snad se co nejdříve znova ukážem!
Díky za rozhovor!

Nápodobně!

Rozhovor sesmolil a přeložil: Hrabě

Fotky poskytnul: Ati  EDGE


2 Responses to “Rozhovor s kapelou The Silver Shine”

  1. The Silver Shine interview on psychobilly.cz »

    [...] Silver Shine interview on PSYCHOBILLY.CZ (Czech language) http://www.psychobilly.cz/?p=1188 Share with friends: Recommend on Facebook Buzz it up Share via MySpace Tweet about [...]

  2. Sad Man's Tongue

    I love the Silver Shine, I just wish I could read Czech.

Leave a Reply

Nejbližší koncert

Na informacích o nových koncertech se pracuje, příd později.
ByWordPress. Thanx WPTheme Generator.
Special Thanx to Gimp!
Creative Commons License
TOPlist