Psychobilly.cz

PSYCHO THERAPY fest vol. VII

Červen 2nd, 2014

10370995_1494379727444224_5813260550217737396_n

 

 

Rockabilly, Rock n roll, Rock ze starý garáže, Zelená monstra, Country nebo chceteli hillbilly. To vše a Hlavně duch Rock n Rollu…

Jediný český festival zaměřený na nejstarší formy rock´n´rollu vás už po sedmé zve 7. června do Vrchlabí. Od 15. hod se v restauraci Kufr představí domácí a zahraniční kapely reprezentující to nejlepší z rock´n´rollu, psychobilly, rockabilly a punkrock´n´rollu. Rockabilly představuje nejranější fázi rock´n´rollu. I po půl století si dokázalo udržet vlastní originální formu a to i přes všechny vývojové kotrmelce, kterými prošla rocková hudba. Čerstvou krev pak do rockabilly zanesl nástup syrového punku.

 

GREEN MONSTER (Česká Republika) 

Domácí legenda psychobilly. Její frontman Radim “Cosmo“  působí na české scéně rockabilly a psychobilly už bezmála dvacet let. Na koncertech nabízejí skvělou divokou show, což je po přivedlo k natáčení kultovní filmové hororové komedie Choking Hazard.

Složení: Radim „Cosmo“ Kosmák (kytara, zpěv), Tomáš „Punker“ (kontrabas), Vráta (bicí) a Kelemen (kytara).

 

Twisted Rod (Česká Republika)

Další kapelou letošního festivalu je již dobře známá a populární banda pražáků Twisted Rod. Za jejich pět let působení v česko-slovensko-a kdoví jakým rybníce mají za sebou mnoho desítek koncertů a kotlinu sježděnou dost poctivě. Díky stále vzrůstající oblibě stylů všech „billy“ podob a starých forem r´n´rollu hrají kluci po boku velkých zahraničních jmen na velkých českých festech. Vybral jsem kupříkladu: Koffin Kats (USA, na Therapy jsme je měli v 2010), Slam&Howie (SUI) atd. Ve Vrchlábku jsme je měli možnost vidět, poprvé na PT warmup show na Bowlu u Dejva v únoru 2011, pamatuju si, že tenkrát na mě udělali celkem dojem, páč to mělo takovej ten správnej smrádek, kterej mám rád.
Co se sestavy týká, je to tříčlenná parta, klasicky škopky za nimi Ondra, do kontrabasu pere Petr, s kejtrou a hlavním vokálem se umně potýká Filip. Nečekejte žádnej bordel, ale spíš dobře odsejpající poctivej rokec, kterej v kombinaci s pěkným počasím, který prý má Fidla na letošek zase objednaný, pivkem (bo klidně čimkoliv jiným) a pěknou roštěnkou po boku, bude určitě pěkným úsekem sedmého PT. Když vypíchnu jednu věc, kerá mi přijde docela podstatná, Twisted Rod jsou před vydáním desky Bring it on home, což znamená, že museli moc moc zkoušet, budou pěkně našláplý a představí nový vály, nejlépe všechny . Takže tak. Cheers… 

 

The Moonshine Howlers (Česká Republika)

Parta desperádos s kytarami, banjem, houslemi a nesmím opomenout zbytek kapely kontrabas a bicí. To je Country co má koule. Country nasáklý whisky a smrdící punkem. All stars team složený z kapel Jonestown, Twisted Rod, The Rocket Dogz, Queens of Everything, Phantoms on Fire a Caktus showband. Vydali desku Hymns of Sin and Salvation na kterou pějou hudební recenzenti ódy. Dobývají velké festivaly. Po lo?ském úspěchu na Psycho Therapy přijedou letos znovu a naloží Vám co se do Vás vejde. Věřte mi bude Vás to bavit “ Na to dám krk“
Vocals: Brian, Guitar: Filip, Banjo: Rafan, Fiddle: Linda, Bass: Gegen, Drum(s): Michal

 

Maggies Marshmallows (Česká Republika)

Garage punk se vším co k němu patří. Sami se prezentují jako něco mezi Ramones a ranými Rolling Stones. Basa- Stoupa, Bicí- Vojta, Kytara- Mag s vokálem co probouzí mrtvoly. Hudba postavená na pevných základech mazáků: Dr.Feelgood, The Sonics, The Standells a pro vás určitě nejznámější The Cramps v čele z již zesnulým Luxem Interiorem. Přímočarej syrovej rokec v elegantním hávu a to doslova, protože kapela si na image zatuchlý GARAGEEEEE docela zakládá.

 

The Shipwreck (Česká Republika)

Brněnská scéna se stala za posledních pár let líhní kvalitního punkrocku. Shipwreck je projekt Johnyho z Bombs from Haven a brněnského poety Dona Care. Oba se chytli španělky a po vzoru Franka Turnera, Tony Slye a jiných vtrhli do folk-punkových vod. Brzy jim vyjde 7“ single který vydají s německým skladatelem a muzikantem Harry Gumpem u labelu True Trash Records.

 

The Pockrockers (Polsko)

Polská kapela hrající jak sami říkají Countrybilly s texty převážně v polštině. Kluci navštěvují Therapy pravidelně ať už jako hosti a nebo členové některých jiných part. Vystoupení Pockrockers je vždycky dobrá zábava to mi věřte nenechte si je letos ujít !!!!

 

Občerstvení na místě - Grilované masové i bezmasé pokrmy. Slosovatelné lístky do tomboly od firem Dickies, Lucky Hazard, Tattoo Szabi a dalšich.

Psycho Therapy fest na Facebooku

Psychoromantix Crew


One Response to “PSYCHO THERAPY fest vol. VII”

  1. Kubajz Libre

    Díky za návštěvu!!!!

Leave a Reply

Nejbližší koncert

Na informacích o nových koncertech se pracuje, příd později.
ByWordPress. Thanx WPTheme Generator.
Special Thanx to Gimp!
Creative Commons License
TOPlist