Psychobilly.cz

Archive for the ‘Novinky’ category

Nové album The Rocket Dogz s názvem “Bad Blood” bude dostupné na CD a také na krvavě rudém vinylu který je zárove? historicky prvním českým psychobilly vinylem! Novinku která vychází u PHR records kapela pokřtí dnes večer v klubu 007 v Praze, kde kapela zárově? oslaví 10 let své existence!

Na křestu The Rocket Dogz podpoří Jack Ice z Německa a o afterparty se postará DJ Mr.Tchichiman.

Odkaz na oficiální stránku události na FB

New_Dogz_2018

 

 

 

PSYCHO THERAPY vol. 10

Květen 31st, 2017

 

Je to tady! Rok se s rokem sešel a za dveřmi je další ročník vrchlabského Psycho Therapy! Letošní ročník je navíc jubilejní 10. což je o důvod víc proč zajet do Vrchlabí na tuhle vypečenou akci. A co nás letos čeká?

(Celý příspěvek…)

psychotherapy

 

PSYCHO THERAPY FEST PO DEV?TÉ aneb ROCK¨N¨ROLL pro všechny. 

V červnu do Vrchlabí opět zavítá ojedinělý Rock n Rollový cirkus Psycho Therapy. Můžete se těšit na ojedinělou show ve venkovních prostorách restaurace Kufr ve Vrchlabí u vlakového nádraží. Psycho Therapy fest má v našem městě vybudovanou již devíti letou tradici a dobré jméno nejen v České republice, ale i v zahraničí. za devět let existence se tu vystřídala přední jména z tuzemské Rockabilly , Psychobilly a Rock n Rollové scény  a další ne méně známé kapely z evropy(Rakousko,Polsko,Maďarsko,Německo…),ale i z USA.

Žánrově se festival pohybuje okolo Rock n Rollu od 50. let jako Rockabilly ,Surf , Hillbilly, Swing po modernější rewivalové Psychobilly,které se odkazuje na původní vlivy s příměsí dravého punku.

(Celý příspěvek…)

Co nás čeká do konce září

Září 13th, 2015

Do konce měsíce zbývá 17 dní a nás čekají 3 akce, které rozhodně stojí za zmínku

19.9 vystoupí ve Sběrných surovinách v Krymský novinky českého psychobilly The Train Robbers

25.9 se konají dvě akcičky a obě budou super našlápnuté. Tou první jsou 10té narozeniny tetovacího studia Panter, které patří dvěma nejlepším tanečníkům :) Mimo Green Monster a Slapdash na nich uvidíte i frantíky Astro Zombies :) takže kdo budete ostávat v Praze, rozhodně se vyražte mrknout do Rock Cafe
Nu a pro moraváky a ty co rádi cestujou za kulturou jsou tu první narozeniny 21 Rock´n ´Roll cafe v Olomouci :) Bude tu Pin up workshop, grilování a vystoupí Twisted Rod a Rocket Dogz .
V odkazech na události najdete podrobnější info

https://www.facebook.com/events/750397078419046/ Olomouc

https://www.facebook.com/events/396843360516073/ Panter narozeniny
https://www.facebook.com/events/411046289105537/ TTR ve Sběrnejch

 

 

 

 

Rozhodnutí navštívit oblíbený klub Buben se při sobotním líném večeru ukázalo jako nejlepší volba. Konala se tu totiž velkolepá hudební akce a oslava narozenin v jednom. Reverend Kosmák, otec českého psychobilly slavil narozeniny a pozval si k tanci i poslechu kapely The Beautifuls a The Howling Wolfmen z Německa. Klub se po 8mé začínalpřiměřeně plnit, takže bylo jasný, že pro prázdný klubík se tentokrát hrát nebude. Zakoupila jsem si můj oblíbený drink a lehce přetrpěla kluky z Beautifuls. Nejsem si úplně jistá jestli je chyba na mé straně přijímače nebo ne, ale myslím, že to chce ještě hodně cvičit…… Možná se s nimi nemůžu smířit i proto, že jejich verze My love for evermore, která je, byla a bude mojí srdcovkou zní v jejich podání žalostně. Ale na druhou stranu každý začátek je těžký a když kluci neusnou a vavřínech, bude to časem stát za to.
Proběhla další matonka a nastupujou kluci němečtí. Tahle banda mi poprvé vyrazila dech rovněž v Bubnu….. Je to jako když cucáte nekonečej bonbon. Hrajou a hrajou a pořád to baví a baví a netajím se tím, že jejich cd jsem sjížděla dva týdny v kuse a nenašla sem slabé místo. Bubeník předvádí skvělý výkon v každém songu, zpěvy se parádně dopl?ujou a hlas zpěváka má v sobě něco zvláštního-asi jako Sparky z Demented are go, ale není tak šíleně chraplavý, prostě je specifický. Jo a basák si dává písničku Wookie o Star Wars :D Tuhle kapelu prostě chcete poznat, poslouchat a tančit na ní-já to včera dělala celej koncert:)

Ještě jednou bych chtěla Kosmovi popřát ať  se mu daří na co sáhne a budeme se těšit zase za rok :)

Pro někoho jako já to byl jednoduše životní zážitek. Chlapci i v pokročilém věku dokázali natrhnout zadek stovkám lidí, kteří wreckovali jako život, zpívali a byli prostě šťastní, že si konečně tuhle legendu můžou vychutnat v čechách živě. Mluvím o kapelách, které byly jedny z prvních, o kapelách, které se staly legendami. Jako první zlatý hřeb večera vystoupili King Kurt, Poprvé jsem měla tu čest minulý rok v Pinedě, a proto byl koncert na “Mocných zvoučcích” pro mě opakováním skvělé šou. Nechyběly moje nejmilejší Destination Zululand, Zulu Beat, a celý koncert byl plnej tance a wrecku i když se hrálo pod střechou a teplota v něm nebyla zrovna nízká :) Po KK proběhlo doplnění tekutin a pozvolný  přesun na velkou venkovní stage kde jsme netrpělivě čekali až to vypukne. Nizozemská skvadra nastoupila za ohlušujícího řevu a zahájila klasickou instrumentální taškařicí, která nás pěkně rozhýbala. Z podia zazněly samozřejmě zásadní pecky jako Police at the door, Transylvanian express, Rollin’ Dynamite, Bmbooland…..Mnohým z nás vynahradili nepřítomnost na Motorhead tou dobrou hrajících v Plzni, když zakončili tuhle pekelnou jízdu Ace of Spades. Absolutní nadšení stále trvá, hlasivky stále nefungují jak mají, ale je mi to fuk! Viděla jsem Batmobile a King Kurt LIVE at Mighty Sound 2015!

Psycho Therapy fest vol.VIII

Květen 15th, 2015

11169501_10204005684371161_7348834578208068323_o

 

“Máme před sebou další Therapy. Letos už po osmé, což je trochu neuvěřitelný po těch všech kotrmelcích, které nám tahle malá bestie udělala. Zatím to držíme dál v otáčkách a máte na tom velký podíl i vy, věrní fans. Pokud se vám tedy po Psycho Therapy cirkusu stýská, tak letos otvíráme šapito opět v restauraci Kufr a bude to velký,” vzkazuje dramaturg Petr Fidler a svým osobitým způsobem představuje letošní kapely.

 

(Celý příspěvek…)

Happy Birthday DOGZ!

Únor 5th, 2015

 

The ROCKET DOGZ oslaví zítra 7. narozeniny v klubu 007!

rcktdgz

ROCKABILLY.CZ RUMBLE 2014

Červenec 22nd, 2014

10513520_614194378695840_2617993332261261703_n

Další ročník ROCKABILLY.CZ RUMBLE je za dveřmi. Odstartuje v sobotu 2.8.2014 ve 14:00 v Lesním divadle v ?evnicích a můžete se tradičně těšit na pořádnou nálož rockabilly.

(Celý příspěvek…)

PSYCHO THERAPY fest vol. VII

Červen 2nd, 2014

10370995_1494379727444224_5813260550217737396_n

 

 

Rockabilly, Rock n roll, Rock ze starý garáže, Zelená monstra, Country nebo chceteli hillbilly. To vše a Hlavně duch Rock n Rollu…

Jediný český festival zaměřený na nejstarší formy rock´n´rollu vás už po sedmé zve 7. června do Vrchlabí. Od 15. hod se v restauraci Kufr představí domácí a zahraniční kapely reprezentující to nejlepší z rock´n´rollu, psychobilly, rockabilly a punkrock´n´rollu. Rockabilly představuje nejranější fázi rock´n´rollu. I po půl století si dokázalo udržet vlastní originální formu a to i přes všechny vývojové kotrmelce, kterými prošla rocková hudba. Čerstvou krev pak do rockabilly zanesl nástup syrového punku.

(Celý příspěvek…)

Nejbližší koncert

Na informacích o nových koncertech se pracuje, příd později.
ByWordPress. Thanx WPTheme Generator.
Special Thanx to Gimp!
Creative Commons License
TOPlist